אוספים
אגף אדמונד ולילי ספרא לאמנויות   אמנות אירופהעל אודות המחלקה

על אודות המחלקה

הדפסשלח לחבר
 

אמנות אירופה

האוסף של המחלקה לאמנות אירופה של מוזיאון ישראל מתפרש על פני תקופה המתחילה במאה ה-15 ומגיעה עד שלהי המאה ה-19, ומייצג את אמנותן של רוב אומות אירופה. יש בו ציורים על עץ ועל בד; פסלי שיש, ברונזה ושנהב; כלי חרסינה וכלי כסף; אריגי טקטן (גובלן) ושאר יצירות טקסטיל.

במהלך השנים גדל היקף אוסף המחלקה והתעשר באופן משמעותי בעזרת מספר תרומות של עבודות בולטות כמו חורבן בית המקדש ובזיזתו מאת ניקולה פוסן, יצירה שנעלמה למאתיים שנה ונתגלתה שוב בשנת 1995; מות אדוניס מאת פטר פול רובנס; פטרוס הקדוש בכלא מאת רמברנדט ואן ריין. בצד ציורים אלה האוסף כולל יצירות מאת אמנים הולנדים כמו קויפ, יאן ויקטורס, פיטר לסטמן, אסכולת הירונימוס בוש ואנתוני ואן דייק; אמנים איטלקים כמו ברנרדו סטרוצי וברתולומאו בטרה; אמנים צרפתים כמו דומיניק אנגרה; אמנים גרמנים כמו לוקס קרנך הבן; אמנים ספרדים כמו ג'וזפה דה ריברה ואמנים אנגלים כמו תומס לורנס וג'ורג' רומני. נושאים שחוזרים  בעבודות האמנות הם סיפורי התנ"ך, הברית החדשה והמיתולוגיה היוונית והרומית, תמונות מתוך חיי היום-יום, טבע דומם, נופים ודיוקנאות.

בתוך אוסף המחלקה נכללים שלושה חדרי תקופה. טרקלין צרפתי גדול שעוצב ורוהט בסגנון הרוקוקו של המאה ה-18 והובא בשלמותו מפריז; אל הטרקלין מוביל חדר כניסה בסגנון האימפריה, ובו רהיטים ואוסף כדים ומערכות קפה מחרסינה מלכותית מסוף המאה ה-18 וראשית המאה ה-19.  חדר הסבה ונציאני מן המאה ה-18 מגלה את ההשפעה של סין על האמנות והעיצוב בוונציה של התקופה. חדר אוכל אנגלי משקף את סגנון בית הכפר של האצולה לקראת סוף המאה ה-19.


לצוות המחלקה לחץ כאן >>>

לתצוגת הקבע של המחלקה לחץ >>>

   

 
  בניית אתרים  בניית אתרים