אוספים
האגף הנוער והחינוך לאמנות   חברה וקהילהפרויקט יחד - מפגשי אמנות לנוער דתי וחילוני במוזיאון ישראל  

פרויקט יחד - מפגשי אמנות לנוער דתי וחילוני במוזיאון ישראל

share הדפסשלח לחבר

החיים בשכנות זה לזה, בירושלים, לא יצרו די נקודות מפגש לנערים ונערות חילוניים ודתיים. תפיסתם את האחר מבוססת בעיקר על דעות קדומות שאומצו על ידי המגזר שממנו באו. מטרת הפרויקט "יחד" לאפשר מפגש ישיר, אמתי וכן, בין בני נוער, ללא דעות קדומות ומתוך כבוד הדדי. הפרויקט משלב שיחות בחברותא עם יצירה אמנותית משותפת, בנושאים הלקוחים מעולם הזהות היהודית והישראלית, ויוצרים פורום לבטוי אישי של דעות, מחשבות ורגשות המשתתפים.

מדי שנה מתקיימים במוזיאון ישראל עשרים מפגשים שבועיים של תלמידי כיתות י-י"א. המפגשים עוסקים בנושאי הזהות הישראלית / יהודית דרך המושג "מקום" בהקשרים אישיים, חברתיים ולאומיים.

חוג אמנות "יחד" מיועד לבני נוער דתיים וחילונים בגילאי 17-16. החוג מתמקד בזהות האישית והקבוצתית ובביטוייה באמנות ובטקסטים מארון הספרים היהודי. המשתתפים מעמיקים להכיר זה את זה באמצעות מושגים, דעות, אידאולוגיות וערכים. בשנת תשע"א נפתחת קבוצה נוספת של החוג "יחד". החוג כולל סיורים במוזיאון, יצירה אמנותית ולימוד משותף. המפגשים יונחו במשותף על ידי אמן-מורה מצוות אגף הנוער של מוזיאון ישראל ועל ידי מנחה מצוות בית המדרש "גשר".
  בניית אתרים  בניית אתרים